EVERYTHING GOES
Zpět na seznam

The Underground Youth /UK


Kasárna Karlín
Facebook / Koupit lístek

The Underground Youth vás vezmou zpět do dob, kdy byl čas pomalejší, zážitků míň, ale za to intenzivnějsích.
/ Filip Kůstka, Full Moon Magazine

Odér cigaret a alkoholu, roztrhané punčochy a rozervané postavy zahalené tajemstvím jsou atributy, které ke kapele spojující shoegaze, psychedelic rock a post punk neodmyslitelně patří. Atmosféra Joy Division v jejich podání ožívá až s bolavou intenzitou, ačkoliv frontman The Undergound Youth za svou esenciální inspiraci uvádí Boba Dylana a Nicka Cavea. Nezáleží, zda píšeme rok 2016, nebo 1976, hudební chuť Manchesteru zůstává stejně autentická.

Kultovní The Underground Youth během svých lysergických cest oťukávají všelijaká místa a tvoří tak vazby s fanoušky po celé planetě. Projekt oživl roku 2008 v rukou Craiga Dyera v Manchesteru. S originální směsí temně psychedelických, příjemně vábivých, post punkových tónů odjela kapela několik dlouhých turné po Evropě.

Jejich 1. koncert v Čechách proběhl 11. května roku 2016 v Rock Café Prague a od té doby se stali součástí místní klubové scény. Vyprodané koncerty v Café V lese, Underdogs‘ nebo Kabinet MÚZ, kam se pravidelně vrací, mluví za své. Nenechte si ujít jejich v pořadí již 4. koncert v Praze! Konec března bude i ve znamení nové desky s názvem „Montage Images Of Lust & Fear“
https://the-underground-youth.bandcamp.com/
video:
https://youtu.be/TL2TUBZK8Ek
https://youtu.be/pQCfnMeEv3w