EVERYTHING GOES
Zpět na seznam

Rising Appalachia


Gauč ve Stromovce
Facebook / Koupit lístek

Kapela Rising Appalachia propojila několik hudebních vlivů s jejich vlastními jižanskými kořeny a vydala nové folkové album Leylines. Pozoruhodné je, že kapela vybudovala své legie posluchačů nezávisle – self-made úspěch, který vedl k velkým festivalovým vystoupením a vyprodaným koncertním halám po celé zemi.
Založena sestrami Leah a Chloe Smith, kapela našla svou mezinárodní fanouškovskou základnu díky neúnavnému aktivismu a své tvrdohlavé nezávislosti.
Leah a Chloe vyrostly v městečku Atlanta, kde se začala rozvíjet hip hopová scéna. Tyto rytmy se jim vryly pod kůži, a intenzivně ovlivnily jejich pozdější tvorbu. Stejně jako Appalačská hudba – o víkendech vyrážely se svými rodiči na tzv. Fiddle kempy folkové hudby, které se konaly na americkém jihovýchodě. Mladá děvčata nesdílela nadšení svých rodičů z daného hudebního žánru, což ovšem na jejich tvorbě není vůbec patrné.
Překvapené a ohromené byly sestry, když se z nich staly hudebníci na plný úvazek, pak si ale uvědomily, že vystupování může být jen jedna složka větší celkové vize – té, která zahrnuje obhajobu sociální spravedlnosti, rasové spravedlnosti, environmentální spravedlnosti a práv domorodých obyvatel.
10 července je opět uvítáme v Praze!