EVERYTHING GOES
Zpět na seznam

Jeremy Loops


Tiskarna na Vzduchu
Facebook

foto: Ben Brown

Námořník a hudebník Jeremy Loops přijíždí z Kapského města do Prahy, doplní ho festivalový objev roku Megaphone

Třicetiletý aktivista s námořnickými zkušenostmi Jeremy Loops vystoupí se svojí kytarou a loop stationem ve středu 17. srpna v pražské Stromovce. V kulturní prostoru Tiskárna na Vzduchu namíchá rodák z Kapského města moderní folk, hip hop, elektroniku i tradiční africkou hudbu. Jeho pražský koncert doplní objev letošní festivalové sezóny – kapela Megaphone.

Své první evropské turné odehrál Jeremy Loops před půl rokem, na africkém kontinentu patří ale k nejvyhledávanějším hudebníkům. Jeho debutové album Trading Change vyšlo v březnu 2014 v Jižní Africe a umístilo se na první příčce jihoafrických iTunes. „Vlastním jménem Jeremy Hewitt se narodil v Kapském městě, kde začal skládat první skladby svého moderního folku a zároveň byl enviromentálním aktivistou. Podle jeho jména je poznat, že loop pedal je základní součástí jeho živých vystoupení, ve kterých se dále mísí hip hop, elektronika a tradiční africká hudba,“ popisuje Loopsovu tvorbu Michael Tardík. Jeremy Loops vystoupí v rámci projektu New Wave Praha, který do Prahy vozí nová jména, která neotřele kombinují hudební žánry a jejich společným jmenovatelem je, že vystupují v Praze poprvé.

Jeremy Loops má za sebou mimořádně zajímavý příběh, jenž se odráží a promítá v jeho tvorbě. Jeho touha vyrazit na cesty vedla k přijetí práce na jachtě a právě v její kajutě začal s hraním na kytaru, které postupně obohatil o beaty, basové party i harmonické plochy a melodie. Po návratu z cest založil aktivistický projekt Greenpop, který si vzal na starost zasadit jeden tisíc stromů v okolí. Splnění této laťky chtěl třicetiletý aktivista oslavit, a tak uspořádal večírek v Assembly venue v Kapském městě. Jako pořadatel a spoluzakladatel projektu se rozhodl do programu zařadit sebem, a tak vlastně proběhl jeho první oficiální koncert.

V prostoru Tiskárna na Vzduchu vystoupí s objevem letošní festivalové sezóny Megaphone. „Je jich sedm a sedm je šťastné číslo, což vysvětluje, proč se jim všechno, čeho se, byť jen špičkou pomyslného prstu, dotknou, podaří,“ říká o kapele s úsměvem Michael Tardík. Jejich nezaměnitelný styl, známý v kuloárech jako Pop-Funk, působí na posluchače jako droga, která vyvolává nekontrolovatelnou touhu tančit a smát se. „Do svého výkonu se pokládají zcela a bez kompromisů, jejich smysl pro hitovost je přímo úměrný dokonalosti jejich tanečních kreací a jejich humor je natolik sofistikovaný, že pointa vyplyne často až druhý či třetí den po koncertě,“ doplňuje manažer kapely Megaphone David Šrámek.

Megaphone vystoupili letos mimo jiné i na Rock for People. Jejich koncert si nenechal ujít Petr Balada z Kultmix: „A jednoznačně největší objev pro mě Megaphone. Hele, fakt jsem skoro zůstal stát s otevřenou pusou. Vynikající zpěvák, sboristky, silnej repertoár. Funk, dub, reggae, rnb, rock, prostě fůze všeho. Dokonalá roztančená festivalová zábava.“

Vstupenky na koncert jsou v prodeji v síti GoOut a v síti NoLimits.

JEREMY LOOPS + MEGAPHONE
17. 8. 2016 – Tiskárna na Vzduchu, Stromovka