EVERYTHING GOES
Zpět na seznam

Jeremy Loops / Bratislava


KC Dunaj
Facebook

Premiéra Jeremy Loops v Bratislavě!
Vstupenky v prodeji asap #staytuned
Pořadatel: everythinggoes.cz

Námořník a hudebník Jeremy Loops přijíždí z Kapského města do Bratislavy! Po jeho 1. koncertě v Praze 17. srpna 2016 v Tiskárně na Vzduchu a úžasném koncertě na Colours of Ostrava před 10.000 diváky rozvíjíme spolupráci a oznamujeme koncert v hlavním městě Slovenska!

Třicetiletý aktivista s námořnickými zkušenostmi Jeremy Loops vystoupí se svojí kytarou a loop stationem v pondělí 11. února v KC Dunaj. Rodák z Kapského města Vám namíchá moderní folk, hip hop, elektroniku i tradiční africkou hudbu.

Své první evropské turné odehrál Jeremy Loops v roce 2015, na africkém kontinentu patří ale k nejvyhledávanějším hudebníkům. Jeho debutové album Trading Change vyšlo v březnu 2014 v Jižní Africe a umístilo se na první příčce jihoafrických iTunes. „Vlastním jménem Jeremy Hewitt se narodil v Kapském městě, kde začal skládat první skladby svého moderního folku a zároveň byl enviromentálním aktivistou. Podle jeho jména je poznat, že loop pedal je základní součástí jeho živých vystoupení, ve kterých se dále mísí hip hop, elektronika a tradiční africká hudba,“ popisuje Loopsovu tvorbu Michael Tardík.

Jeremy Loops má za sebou mimořádně zajímavý příběh, jenž se odráží a promítá v jeho tvorbě. Jeho touha vyrazit na cesty vedla k přijetí práce na jachtě a právě v její kajutě začal s hraním na kytaru, které postupně obohatil o beaty, basové party i harmonické plochy a melodie. Po návratu z cest založil aktivistický projekt Greenpop, který si vzal na starost zasadit jeden tisíc stromů v okolí. Splnění této laťky chtěl třicetiletý aktivista oslavit, a tak uspořádal večírek v Assembly venue v Kapském městě. Jako pořadatel a spoluzakladatel projektu se rozhodl do programu zařadit sebe, a tak vlastně proběhl jeho první oficiální koncert.

Turné v únoru 2019 nese název Levitation tour a souvisí s posledním albem Critical as Water.