EVERYTHING GOES
Zpět na seznam

Adam Ben Ezra /Prague


Jazzdock
Facebook

Exkluzivní koncert fenomenálního izraelského kontrabasisty Adama Bena Ezry se v rámci evropského turné uskuteční 19. srpna 2015 v pražském klubu Jazz Dock. Adam Ben Ezra svůj set představí na celkem osmi zastávkách v České republice.

Na pražském koncertě oficiálně pokřtí své debutové album Can’t Stop Running, které mohl natočit díky úspěšné crowdfundingové sbírce na Pledgemusic.com a Česká republika je první zemí, ve které bude album k dispozici na 8 koncertech turné. První tři koncerty v Plzni na festivalu Živá ulice, Černé v Pošumaví na Lipno Festu a Jablonci v rámci akce Město plné tónů má již Adam za sebou a na všech 3 zastávkách sklidil u publika obrovský úspěch.

Can’t Stop Running je výsledkem souhry tria Adama Beny Ezry, kde mimo zmíněného kontrabasisty vystupují bubeník Gilad Dobrecky a kytarista Adam Ben Amitai. Všechny živé koncerty v ČR budou sólové a v Jazz Docku se dokonce dočkáme hodinu a půl dlouhého koncertu a kombinace piana, kontrabasu, perkusivního hraní na kontrabas, zpěvu a loop stationu.

Úspěch muzikanta z Tel Avivu je založen na prostém faktu, že jeho videa na YouTube z posledních pěti let viděl téměř celý svět. Ať už mluvíme o coverech Always on the Run od Lennyho Kravitze a Billy Jean od Michaela Jacksona, nebo o originálních skladbách Can’t Stop Running či Busker, kterou složil na téma buskování. Sám také buskingem začínal, takže cesta skrze internetové kanály a sociální sítě se zdá být v tomto případě logická. Adama Bena Ezru to řadí do nové generace muzikantů, kteří svým uměním dokáží skrz sociální sítě najít své fanoušky téměř kdekoli.

Kromě koncertu v Jazz Docku se Adam Ben Ezra objeví i ve Frýdku-Místku v klubu Pavlač, v Olomouci v Jazz Tibet Clubu, na festivalech Pacovský poledník nebo Cool v plotě.

ADAM BEN EZRA // JAZZ DOCK
19. 8. 2015 // 22:00
Vstupenky: 580 k sezení v klubu Jazz Dock, 290 ke stání v síti Goout.cz