EVERYTHING GOES
Zpět na seznam

5K HD (AT) + Talibam! (USA)


Café V lese
Facebook

Elektroničtí jazzmani 5K HD poprvé v Praze, koncert podpoří New Yorští dadaisti Talibam!

Ve čtvrtek 31.5.2018 vystoupí poprvé v ČR rakouský projekt 5K HD. Koncert se uskuteční v Café V lese v rámci projektu New Wave Praha. Vystoupení 5K HD podpoří dadaističtí Talibam! z New Yorku, akce bude začínat v 19 hodin. Vstupenky jsou v prodeji v sítí GoOut od 120Kč, nebo na místě v den koncertu.

5K HD vešli ve známost dvěma velmi vydařenými singly “What If I” a “Gimme”, oba z debutového alba “And to in A” z roku 2017. I když to tak může znít, Bonobo ani Moderat se na přípravě alba nepodíleli. Třpytivá i temná elektronika 5K HD se lehce snoubí s jejich najazzlým přístupem a teatrální improvizací (kapela je založena na členech improvizačního hudebního tělesa Kompost 3), které doplňuje zasněná trumpeta, vokální harmonie a poetické texty zpěvačky Miry Lu Kuvacs. 5K HD patří k tomu nejlepšímu, co bylo v posledních letech na evropské půdě objeveno.

Talibam! fungují už 14 let v New Yorku. Popsáni mohou být mnoha způsoby, od klasického jazzového dua klávesy – bicí, přes dadaistické provokatéry s vrozenou láskou k hudební historii, nebo jako elektronický ensemble inspirovaný Karlheinzem Stockhausenem.

5K HD a Talibam! přivezou ve čtvrtek 31.5. do Café v Lese kopu krásných neoposlouchaných zvuků, které budou lahodit vašim uším a otevírat vás novým světům elektroniky, jazzu a improvizace.

5K HD: What If I: https://www.youtube.com/watch?v=xpYoFYhbzy4
5K HD: Gimme: https://www.youtube.com/watch?v=IY4TsN6GuRA

5K HD + TALIBAM!
31.5.2018 / CAFÉ V LESE
Event: https://www.facebook.com/events/2046236942290179/
Tickets: https://goout.net/en/tickets/5k-hd/wqdc/